Każdy chyba wie, że kąpiel w wannie to duża przyjemność. Kąpiel tak ale wejście i wyjście z wanny to już inna sprawa. Dla wielu osób zarówno o niskim wzroście jak i niepełnosprawnych czynność ta to wielka przeprawa a czasem czynność wręcz nie możliwa.
Na całe szczęście na rynku pojawiła się niska prostokątna wanna dla niepełnosprawnych o nazwie „Nova Top Bez Barier”, która może służyć osobą starszym, o niskim wzroście a także osobom niepełnosprawnym.
Walory wanny to przede wszystkim ryflowane, antypoślizgowe dno i jak już zostało zauważone jest niska. Wejście do niej nie tylko jest łatwe tylko ze względu na to, że jest niska ale również na to, że jej bok (ten od strony łazienki, nie ściany) jest szerszy. Można więc na nim swobodnie usiąść i powoli wejść a w zasadzie wsunąć się do ciepłej kąpieli a po zażytej kąpieli szeroki brzeg ułatwi nam wytarcie się i ubranie. Wnętrze wanny jest wyprofilowane co też podnosi komfort kąpieli.

Jeśli zdecydowaliśmy się na wymianę wanny to zalecamy również wymienić płytki ceramiczne na podłodze na płytki antypoślizgowe. Jeśli nie chcemy robić tego w całej łazience ze względu na wysoki koszt postarajmy się wymienić przynajmniej płytki w pobliżu wanny i umywalki.